Ta strona internetowa używa ciasteczek.
Koła zainteresowań

<< Powrót do listy sekcji

Zespół gitar basowych
Godziny i miejsca zajęć
Dzień Godziny Miejsce
Poniedziałek 16:15 - 17:45 MDK, ul. Barlickiego 3, s. muz. 1b
InstruktorWojciech Pieszka

Koło gitary basowej – plan pracy w roku szkolnym 2017/2018

Sprawy organizacyjne

Pogadanki nt. bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie Placówki i w pracowni fotograficznej. Pogadanki nt. bezpiecznego powrotu młodzieży z zajęć do domu. Pogadanki nt. zagrożeń wynikających z używania substancji odurzających(narkotyki, dopalacze, alkohol).

I semestr
Omówienie ważnych kwestii związanych z zakupem gitary basowej i wzmacniacza, zapoznanie się z budową gitary basowej i sposobami jej konserwacji, omówienie trzymania instrumentu w prawidłowej pozycji podczas gry, podstawy obsługiwania wzmacniacza do gitary basowej, nauka strojenia gitary basowej, nauka podstaw zapisu nutowego, dźwięki w pierwszej i w drugiej pozycji, ćwiczenia rytmiczne, podstawy systemu dur-moll, proste ćwiczenia z nut, proste riffy i pochody basowe.

II semestr
Doskonalenie techniki prawej i lewej ręki, dźwięki w trzeciej i w czwartej pozycji, ćwiczenia rytmiczne. Rola gitary basowej w zespole i jej współpraca z zestawem perkusyjnym, doskonalenie czytania zapisu nutowego, czytanie z tzw. funkcji (uproszczonego zapisu muzyki), znane proste riffy i pochody basowe, znane utwory współczesnej muzyki rozrywkowej i partia gitary basowej w tych utworach – próby kopiowania stosowanych tam zagrywek i pochodów basowych, próby samodzielnego opracowania (ze słuchu) partii gitary basowej w znanych utworach muzyki popularnej.

Opracował: Wojciech Pieszka